Akustik Panel
Akustik duvar panel

Akustik Panel

Ses yalıtımı için kullanılan akustik paneller, duvar, tavan ve masa üzerinde sıkça tercih edilmektedir. İçine ses emici özelliklere sahip olan Akustik Kumaş Kaplı Panel ses yalıtım malzemeleri, özel levhalarımız dahil olduğunda akustik ve kompozit bir yapı dahilinde Akustik Panel sistemleri elde edebiliyoruz. Akustik Kumaş kaplı panel ses yalıtım sistemleri ile siz müşterilerimize hizmet sunarken aynı zamanda gerekli olan tüm alternatifleri de sağlamaya çalışmaktayız

Ses dalgalarının etrafa yayılırken emilmesini düzenlediği için, çalışma hayatına çalışanların yoğunlaşmasına katkı sağlamaktadır. Yarattığı dekoratif hava ve kullanılan renkler ile oldukça çekici bir hal almıştır. Ayrıca Akustik Kumaş Kaplı Paneller 3D olarak da üretilmektedir.

Akustik Panellerin Montaj Aşaması

Özel niteliklere sahip olan Akustik paneller montaj yapıştırıcıları ve profiller duvar yüzeylerine montaj yapılır. Montaj yapılabilecek yani gaz beton, tuğla duvar, seramik, fayans, ahşap, alçı ya da metal gibi alanlara direkt olarak uygulayabiliyoruz. Daha detaylı bilgi öğrenmek için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Duvar panelleri yuvarlatılmış bitiş ve köşe ayrıntılarına  sahip olan akustik paneller kolay montaj işlemi ve ekonomik düzeydeki malzeme yapılarımızla Vega Akustik olarak sizlere sunabiliyoruz.

Akustik Panel İçin Kullanılan Malzemeler

Panel içerisindeki yalıtım malzemeleri ve yüzeyindeki emici kaplama sayesinde, orta ve yüksek frekanslardaki seslerin hareketini kısıtlar. İnsan sesinin de bulunduğu orta frekans sesleri hesaba katılacak olursa, sesi absorbe edecek ses yalıtım paneli ile mükemmel sonuç elde edilebileceği görülecektir.

Kumaş kaplı Akustik Panel sistemlerini oluşturan bazı temel ürünler söz konusudur. Bu ürünlerimizden biri de akustik süngerlerdir. Melamin hammaddesinden üretilir. Üzeri kumaş kaplı panellerin ses yutma kat sayısı da diğer süngerlere kıyasla daha fazladır. Doğal yapısı sayesinde Akustik paneller yangın donanımı ayrıcalığını içerisinde bulundurmaktadır.

Akustik Paneller için şekil ve renk seçimi

Ses yalıtımı dahilinde kullandığımız Akustik kaplama ürünlerimizi sizler de memnun kalacak ve uzun ömürlü bir kullanım elde edebileceksiniz. Ayrıca akustik duvar panel ürünlerin başka bir özelliği de hafif yapıda olmasıdır. Beyaz ya da gri gibi renk alternatifleri bulunan ve piramit, labirent, spesiyal ya da düz olacak şekilde akustik panel üretimi gerçekleştirerek siz değerli müşterilerimize sunmaktayız. Sizler de bu ses yalıtımı ürünlerini kullanmak istediğinizde bunun gibi ayrıntıları istekleriniz doğrultusunda rahatlıkla belirleyebilir ve bu şekilde bir talep oluşturabilirsiniz.

Kumaş Kaplı Akustik Panel Nerelerde Kullanılır ?

Özellikle masa başında çalışan insanların masa panelleri vasıtası ile, yan ve karşı masalardaki seslerden azami derecede etkilenmeleri, iş verimini arttıracak, alan paneller ve paravanlar ihtiyaç duyulan ses izolasyonunu kolaylık ile sağlamaktadır.

Akustik  panellerin uygulama alanları ise kısaca şu şekilde sıralanabilir; konferans, sinema salonları, restoranlar, TV ve radyo santralleri, yoğun ofisler, çağrı merkezi, spor salonları tercih edilebilir. Ayrıca Akustik kaplama panelleri istediğiniz zaman yerinden söküp daha başka bir alanda veya tavan paneli olarakda da kullanabilirsiniz. 

Akustik ses yalıtım panel çeşitleri

Bu ürünlerimizin de kendi içerisinde bazı alternatifleri mevcut durumdadır. Ses izolasyonunda kullanılan Akustik ses yalıtım panelleri yüzey delikli ve derzli Akustik Ahşap panel seçeneklerimizi tercih etmeniz de mümkün olabilir. Bu ürünler dışında akustik sünger, bondex sünger gibi bir çok ürünlerimiz mevcuttur. 

Akustik Panel Fiyatları

  • Akustik Kumaş Kaplı Panel 60×60 20MM Düz Köşe – 90 TL
  • Akustik Kumaş Kaplı Panel 60×100 20MM Düz Köşe – 150 TL
  • Akustik Kumaş Kaplı Panel 60×120 20MM Düz Köşe – 180 TL
  • Akustik Kumaş Kaplı Panel 60×60 40MM Düz Köşe – 180 TL
  • Akustik Kumaş Kaplı Panel 60×100 40MM Düz Köşe – 300 TL
  • Akustik Kumaş Kaplı Panel 60×120 40MM Düz Köşe – 360 TL
Bu Bilgiler Size Faydalı Oldumu ?
[Toplam: 4 Average: 5]

Akustik Paneller

Ofis Akustik Panel

Kumaş Kaplı Akustik Panel

Kullanılacağı alanda kumaşın özellikleri ve kalitesi nedeniyle yüksek akustik yalıtımını sağlamasının yanı sıra dekorasyona da uyum sağlaması açısından oldukça kullanışlıdır. Akustik kumaş kaplı panel  için kullanılan malzemeler uluslararası sertifikaya sahip kumaşlardan üretilmektedir.

Ofis Akustik Panel
3D Kumaş Paneller
3D Kumaş Paneller

3 Boyutlu Akustik Panel

Her yapı için özel bir tasarım altında ele alınan akustik panel çeşitleri, 3D görüntüsüyle farklı bir etki ortaya çıkarmaktadır. Farklı hacimlerdeki odalarda doğru etkiyi sağlamak için 3D ses emici paneller titiz bir çalışma içerisinde üretilmekte; montajları profesyonel anlaştı yapılmaktadır. Tasarımı gerçekleştirilen odaya ayrıca farklı bir derinlik katan bu sistemler, kaliteli malzeme yapısı altında akustik kumaş panel ile gerçekleştirilmektedir. Özel imalat tasarımı ile ortamda en doğru akustiği yakalamak için hazırlanan Akustik 3 Boyutlu Panel, özel malzeme yapısı sayesinde uzun yıllar güven içerisinde kullanılabilmektedir.

Restran Akustik Panel

Baffle Tavan Akustik Paneli

Ses izolasyonunda ve ses yalıtımında tüm problemlere çözüm üreten Akustik Baffle Tavan Paneli ofis ortamlarında oluşan yankı, eko ve gürültüye çözüm üreterek huzurlu, konforlu ve rahat çalışma alanları yaratmaktadır. Bulunulan ortamlarda sesin çok daha net duyulmasına olanak veren Akustik Baffle Tavan Paneli beraberinde çeşitli frekanstaki ses dalgalarının tavan ve duvara çarparak oluşturduğu rezonans girişini önler. Özellikle Akustik paneller çok personelin çalıştığı, yoğun müşterinin ağırlandığı kontrolsüz gürültünün olduğu ortamlarda yarattığı yalıtım sayesinde oldukça önemli fayda sağlamaktadır.

Restran Akustik Panel
Akustik Panelller Yuzer tavan
Akustik Panelller Yuzer tavan

Akustik Yüzer Tavan Paneli

Ortamdaki akustiği düzenleyen Akustik Yüzer Tavan Paneli, uğultu, eko ve gürültüyü düzenlemeyi sağlar. Ofis ve çağrı merkezlerinde oldukça kullanımı yaygındır. Çok ses ve gürültünün olduğu ortamlarda izolasyonu sağlar, huzurlu çalışma ortamı oluşmasına vesile olur.

Yüzer tavan panelleri kumaş kaplı, cam yünü levhalar ile üretilir. Dekoratif şekillerde Akustik panel üretimleri yapılmaktadır. İstenilen ebatlarda, renkte ve şekilde tasarlanabilinir Tavan paneli fiyat öğrenmek için bize ulaşın. Özel bağlantı askılı aparatları sayesinde tavana asılır.

akustik masa sperator

Akustik Masa Seperatörü

Modern zamanlarda özellikle çok katlı yapılarda açık ofis uygulaması yoğunlukla tercih edilen bir seçenektir. Zira tek bir alan içerisinde kontrolü basit bir yerleşim düzeni elde etmek mümkün olmakta ve ferah bir alandan herkesin faydalanabilmesi sağlanabilmektedir. Ancak Açık ofislerin de bazı handikapları vardır. Örneğin birbiri ile bitişik masalarda çalışanların birbirini rahatsız etmesi neredeyse kaçınılmazdır. Bu durumda Akustik Masa Seperatorü panelleri kullanılarak sorunlara efektif çözümler sağlamak mümkündür.

akustik masa sperator
Paravan ofis
Paravan ofis

Akustik Paravan

İki alanı bölmek için üretilen akustik panellere akustik paravan denilmektedir. Gürültünün ve rahatsız edici seslerin yoğun olduğu mekanlarda kullanılır. Bu paravanlar, kullanıldığı alanları istenildiği şekilde bölümlere ayıran, dekoratif görüntüye sahip. Mekanın tasarımına uygun renklerde üretilen modüler paravanlar. Gürültünün var olduğu açık ofis gibi çalışma alanlarında kullanılmaktadır. Daha detaylı bir bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

ILETİŞİM

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 8:30-18:30

Adres

Eyüp Sultan Mahallesi İpekyolu Caddesi Emsal Sokak No:2
Sancaktepe / İstanbul

E-Posta : vegaakustik@gmail.com
Telefon: 0 216 311 83 42
Cep telefonu: 0 506 537 36 50

error: Yasak